| Brand | Asus |
| Model Number | A3402WBAK-I58512WOW |
| Processor Group | Intel Core i5 |
| Processor | Intel Core i5-1235U Processor |
| Operating System | Windows 11 Home |
| Memory Capacity | 8 GB |
| Storage Capacity | 512 GB SSD |
| Graphics Card | Intel Iris Xe graphics |
| Touch Screen | No |
| Screen Type | Full HD |
| Resolution | 1920 x 1080 |
| Screen Size | 23.8 Inch |
| Connectivity | Bluetooth, WiFi |
| Color | White |
| weight | 5.04 kg |
| Side I/O Ports | 1x Kensington lock 1x 2-in-1 card reader SD / MMC 1x 3.5mm combo audio jack 1x USB 2.0 Type-A |
| Rear I/O Ports | 1x DC-in 1x RJ45 Gigabit Ethernet 1x HDMI out 1.4 1x HDMI in 1.4 3x USB 3.2 Gen 1 Type-A 1x USB 2.0 Type-A 1x USB 3.2 Gen 1 Type-C |
| Power Supply | 90Watts |
| Package Dimension (W, H, L ) in cm | 53.9 x 16.5 x 42.3 |
| Warranty | 1 Year Warranty |