| Brand | Lenovo |
| Model Number | 67AAKAC3AE |
| Screen Size | 23.8 Inch |
| Screen Type | Full HD |
| Resolution | 1920 x 1080 |
| Interface | HDMI+VGA |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Touch Screen | No |
| Color | Cloud Grey |
| weight | 3.80 kg |
| Panel | VA |
| Backlight | WLED |
| Color Support | 16.7 Million |
| Refresh Rate | 100Hz |
| Brightness | 250 cd/m² |
| Contrast Ratio | 3000 |
| Color Gamut | 72% NTSC |
| Screen Surface Treatment | Anti-glare |
| Power Consumption | 14W / 22W |
| Sync Technology | AMD FreeSync™ |
| Package Dimension (W, H, L ) in cm | 53.94 x 18.31 x 43.48 |
| Warranty | 1 Year Warranty |