| Brand | Lenovo |
| Model Number | 63DEKAT3UK |
| Screen Size | 23.8 Inch |
| Screen Type | Full HD |
| Resolution | 1920 x 1080 |
| Interface | HDMI+VGA |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Touch Screen | No |
| Color | Black |
| weight | 5.01 kg |
| Brightness | 250 cd/? (typical) |
| Response Time | 4ms (Extreme Mode); 6ms (Normal Mode) |
| Panel Type | In-Plane Switching |
| Viewing Angle | 178° / 178° |
| Stand | Tilt (-5° / 22°) |
| Power Requirement | 100 - 240 VAC; 40 - 60 Hz |
| Color Coverage | 99% sRGB |
| Color Depth | 8-bit |
| Color Support | 16.7 Million |
| Eye Caring | Yes |
| Refresh Rate | 100 Hz |
| Package Dimension (W, H, L ) in cm | 53.9 x 32.1 x 49 |
| Warranty | 1 Year Warranty |