| Brand | Lenovo |
| Model Number | AIO Neo 30a-22 |
| Processor Group | Intel Core i5 |
| Operating System | DOS |
| Memory Capacity | 16GB |
| Storage Capacity | 512 GB |
| Graphics Card | Intel UHD Graphics |
| Screen Type | Full HD |
| Connectivity | Bluetooth, WiFi & USB |
| weight | 5.73 kg |
| Security | ThinkShield Compliant ; Trusted Platform Module (TPM) 2.0 ; Optional |
| Audio | 2 x 3W ;Audio by Harman® |
| Camera | 720P ; Single mic (optional |
| Ports / Slots | 2 x USB 3.2 Gen 2; 2 x USB 2.0; HDMI-out; Headphone / mic combo; DC-in; LAN in |
| Security | ThinkShield Compliant ; Trusted Platform Module (TPM) 2.0 ; Optional |
| Internal Bay | 6.35cms (2.5) HDD ; Optional |
| Green Certifications | Energy Star® 8.0 (pending certification); Low Halogen (only Chassis); EPEAT® Silver; TÜV Low Blue-Light Certification; TÜV Low Noise Certification; Low Frequency Flash Certification; Environmental Results Program (ERP); The Eco Declaration (TED); California Energy Commission (CEC) |
| Preloaded Software | AI Meeting Manager ; Alexa; Lenovo Smart Appearance; Lenovo Vantage ; Microsoft® Office 2021 Trial ; McAfee™ LiveSafe™ Trial |
| AC Adapter | 90W |
| Package Dimension (W, H, L ) in cm | 18.54 x 40.87 x 49.02 |
| Warranty | 1 Year Warranty |