| Brand | Lenovo |
| Model Number | F0G100TCAX |
| Processor Group | AMD Ryzen |
| Processor | AMD Ryzen™ 7 7730U |
| Operating System | Windows 11 Home |
| Memory Capacity | 16GB |
| Storage Capacity | 512 GB |
| Touch Screen | No |
| Screen Type | Full HD |
| Screen Size | 23.8 Inch |
| Connectivity | WiFi |
| Color | White |
| weight | 10.60 kg |
| Graphics Card | AMD GRAPHICS |
| Processor Speed | 4.5 GHz |
| Processor Socket | Socket A |
| Memory Technology | DDR4 |
| Hard Disk Description | SSD |
| Hard Drive Interface | Solid State |
| Graphics Chipset Brand | AMD |
| Graphics Card Description | Integrated |
| Graphics RAM Type | Shared |
| Graphics Card Interface | Integrated |
| Number of USB 2.0 Ports | 2 |
| Number of USB 3.0 Ports | 2 |
| Package Dimension (W, H, L ) in cm | 80 x 23.37 x 54.1 |
| Warranty | 1 Year Warranty |