| Brand | HP |
| Model Number | 6V339EA |
| Processor Group | Intel Core i5 |
| Processor | Intel® Core™ i5-1135G7 Processor 8M Cache, up to 4.20 GHz |
| Operating System | DOS |
| Memory Capacity | 8 GB |
| Storage Capacity | 512 GB SSD |
| Screen Type | Full HD |
| Resolution | 1920 x 1080 |
| Screen Size | 23.8 Inch |
| Connectivity | Bluetooth, WiFi |
| Color | White |
| weight | 5.37 kg |
| Screen-to-body ratio (without speakers) | 97.5% 5 |
| Color gamut | 72% NTSC |
| Form factor | Customized |
| Keyboard | HP 225 White Wired Keyboard and mouse combo |
| Camera | 720p HD camera with integrated digital microphone |
| Audio | Dual 2 W speakers |
| Expansion slots | 2 M.2 (1 for SSD; 1 for WLAN) |
| Ports | Side 1 SuperSpeed USB Type-A 5Gbps signaling rate (Battery Charging 1.2) 1 headphone/microphone combo Rear 1 SuperSpeed USB Type-A 5Gbps signaling rate 2 USB 2.0 Type-A 1 RJ-45 |
| Video connectors | 1 HDMI-out 1.4 |
| Power supply type | 65 W Smart AC power adapter |
| Security management | Kensington MicroSaver lock slot |
| Package Dimension (W, H, L ) in cm | 54 x 41.9 x 18.3 |
| Warranty | 1 Year Warranty |